Манчестър Юнайтед 4-3 Ливърпул: Амад Диало бележи победен гол в 121-ата минута, докато отборът на Ерик тен Хаг печели епичен четвъртфинален сблъсък, за да си осигури място на Уембли и да сложи край на надеждите на Юрген Клоп за четворна игра през последни
Daily Mail | 2024-03-17 | 21:30:59

< br />

Олд Трафорд едва посмя да се надява. Този сезон, подобно на толкова много други след напускането на сър Алекс Фъргюсън, беше свързан с това, че феновете на Юнайтед се научават да приемат лекарствата си, преглъщат трудно, свикват да бъдат превъзхождани от Манчестър Сити и Ливърпул, да бъдат пречка за триумфите на най-мразените им съперници.

Толкова много висяхме в този момент. Ако Юнайтед не достигне до полуфиналите, некролозите за Тен Хаг като мениджър на Юнайтед бяха готови за писане. Техният сезон висеше в този момент. Ако действително свърши дотук, тогава повечето очакват, че съдбата на Ten Hag ще бъде решена и той ще излезе в края на май.

Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 4-3 в блестящ четвъртфинал за ФА Къп на "Олд Трафорд" в неделя следобед

Амад Диало вкара победител в 121-та минута, за да гарантира Юнайтед излезе победител в това, което ще остане като игра за вековете

Той завърши зашеметяващо завръщане на Юнайтед в продълженията, след като изоставаха от Червените с 3-2, докато също бяха 2-1 по-надолу

Диало, на 21 години и изглежда в немилост в Юнайтед, беше най-готиният човек на терена, когато се заби след контраатака

Гарначо пусна топката в идеалния момент. Диало го прие с крачка. Брадли наполовина очакваше, че Диало ще го върне направо към Гарначо, но Диало го остави да премине през тялото му и това му даде ценно пространство. Той го направи на няколко стъпки и след това го погали през Каоимхин Келехер във вратата на Ливърпул и го изгледа как се претърколи в долния ъгъл.

Бедлам. Абсолютен бедлам. Английският футбол рядко е виждал подобен катарзис. Толкова много години на разочарование и загуба и, да, срам се изляха в огромна експлозия от триумф. Феновете на домакините полудяха. Камерите засякоха деца, плачещи от радост, радостта, която само футболът като този може да донесе.

Това беше едно за вековете. Във време, когато клубовете от Висшата лига заплашват бъдещето на това известно старо състезание, това беше една от най-великите връзки, които някога е създавала. Дори в историята на стадион, който привържениците наричат ​​Театъра на мечтите, не е имало твърде много подобни моменти. Имаше моменти, в които всичко изглеждаше загубено за Юнайтед в този мач, но поне веднъж те не легнаха и не се подчиниха на поражението.

Те отвърнаха на удара и те се биеха отново и нямаше да умрат. Диало беше толкова поразен, че забрави, че вече е бил резервиран и му скъса ризата. Когато празненствата най-накрая утихнаха, той беше изпратен. Докато изиграха последните секунди, той тръгна надолу по тунела.

Когато изсвири последният съдийски сигнал, ревът в "Олд Трафорд" разцепи въздуха. Клоп, който беше олицетворение на благодатта, прегърна Ten Hag и когато беше освободен, Ten Hag удари въздуха като човек с отсрочка. Отложено за колко време, никой не знае и в момента никой не го интересува. Юнайтед завърши наравно с Ковънтри Сити на полуфиналите. Сега те мечтаят за финал за ФА Къп и за сезон, който все още може да бъде спасен.

Поражението означаваше, че надеждите на Ливърпул за известна четворка в последния сезон на Юрген Клоп в клуба вече са изчерпани приключи

Скот Мактоминей изведе Юнайтед напред, след като те направиха изключително ярък старт на сблъсъка и създадоха няколко положения

Това беше деветият гол на Мактоминей в сезона, което го прави най-плодотворната кампания в кариерата на шотландския халф досега сърцето на техния отбор поради контузия, бяха започнали мача добре и Рашфорд нанесе дрезгав удар за първи път, който се насочи към далечния ъгъл, докато не беше избит от Каоимхин Келехер при пълно разтягане в първите пет минути.

Ливърпул забеляза собствената си заплаха няколко минути по-късно, когато центриране на Дарвин Нунес, ударено по равна траектория, се изплъзна на Диого Далот на задната греда и падна на Мо Салах. Салах го взе от воле за първи път и въпреки че победи Андре Онана, ударът се претърколи точно встрани от лявата греда.

Но Юнайтед беше този, който проля първа кръв. Те насочиха топката добре по левия си фланг и когато Алехандро Гарначо нахлу навътре, Келехър успя само да изстреля удара си във въздуха. Той се завъртя в ленива дъга и Скот Мактоминей, вместо Каземиро, реагира пръв и го прехвърли над линията.

Това беше вълнуващо открит старт. Андрю Робъртсън направи плъзгащ блок, за да откаже Гарначо в единия край и след това вдигна удар над гредата в другия край минута по-късно, когато трябваше поне да тества Онана.

Юнайтед почти стигна до по-голяма преднина десет минути преди почивката, когато спиращо дъха умение на Коби Майноо освободи Рашфорд отляво и неговият брилянтен бек намери МакТоминей на 12 ярда. Мактоминей нанесе удара си добре, но твърде близо до Келехър, който го отблъсна.

Мачът отново оживя. Луис Диас поведе светкавичен пробив, преди ударът му да бъде добре спасен от Онана на близката греда и минута по-късно Уатару Ендо си помисли, че е изравнил, когато изстреля в ъгъла, преди флагът на линейния съдия да покаже, че Салах се е отклонил леко в засада в натрупването.

Две минути преди полувремето Ливърпул отново вкара гол и този път нямаше отсрочка на VAR за Юнайтед. Когато Jarell Quansah се втурна напред, Nunez постави топката на пътя на Alexis Mac Allister и неговият свиреп удар отклони протегнатата обувка на Mainoo, което я отведе извън обсега на Onana.

Алексис Мак Алистър изравни за Ливърпул, след като стреля вкъщи след интелигентен ход, като Дарвин Нунес осигури асистенцията

Мохамед Салах добави секунда само три минути по-късно, за да завърши зашеметяващ обрат и обърнете играта на главата

Ливърпул (4-3-3): Kelleher; Гомес (Цимикас 101), Куансах, Ван Дайк, Робъртсън (Брадли 76); Мак Алистър, Ендо, Собослай (Елиът 72); Салах (Гакпо 77), Нунес, Диас (Кларк 114)

Неизползвани резерви: Ейдриън, Данс, Грейвенбърч, Макконъл

Мениджър: Юрген Клоп

Голмайстори: Мак Алистър 44, Салах 45+2, Елиът 105

Железен картон: Kelleher, Gomez, Mac Allister

Рефер: Джон Брукс

Минута по-късно Джо Гомес отстрани Бруно Фернандес близо до ъгловото флагче и въпреки че Юнайтед обжалва фаул, играта беше допусната да продължи. Гомес замахна при центриране, което намери път към Нунес и въпреки че Онана направи добро спасяване, за да го откаже, топката падна в краката на Салах, който замахна с десния си крак към нея и я изгледа да влезе извън гредата.

Фернандес усложни греха си да бъде лишен от собственост толкова евтино, като получи книжка за несъгласие, защото се оплакваше на съдията за несправедливостта на всичко това. Може би щеше да се замисли върху факта, че ако не беше паднал толкова лесно, Ливърпул нямаше да поведе. Но има малък шанс той да го направи.

Минута след почивката, центриране на Нунес почти се промъкна във вратата покрай Онана на близката греда и Фернандес си взе кратка пауза – и тя беше само кратка – от оплакване на съдията да поведе контраатака и да измисли центриране, което току-що убягна на Хойлунд.

Тогава, три минути преди края, когато Ливърпул изглежда се движи към победа, Юнайтед вкарва гол от нищото. По-конкретно, беше отбелязан от Антони, въпреки че твърде често през последния сезон Антони и никъде не се равняваше на почти същото.

Това беше глоба завърши с несъответствие на Юнайтед за £85 милиона, първият му гол на "Олд Трафорд" от повече от година. Заобиколен от защитници, той успя да се обърне в зоната и да насочи Келехър в корнер. Дори тогава Юнайтед почти успя да го изхвърли отново, когато Онана остана на границата на своята зона, опитвайки се да блокира удар на Харви Елиът.

Елиът прехвърли топката над него и тя полетя към далечния ъгъл на непазената мрежа. Но когато падна, той се отби от вътрешната страна на стълба и отскочи на безопасно място. Юнайтед завърши последните минути от нормалното време като по-силната страна и Рашфорд трябваше да спечели мача в последните секунди.

Той се натъкна на прекрасен чип, взе топката надолу с фино първо докосване и след това плъзна топката към връхлитащия Келехър. Но ударът му мина встрани от гредата. Рашфорд вдигна лице към небесата и изкрещя от мъката си.

Юнайтед бързо се възстанови от разочарованието от тази пропусната възможност. Те бяха по-добрият отбор в първия период на продълженията и Виктор Линделоф разби светкавичен удар високо в страничната мрежа. Толкова силно беше ударено, че изпъкна мрежата. Някои от публиката изреваха, защото си помислиха, че Юнайтед е вкарал.

Изглеждаше, че Ливърпул е направил достатъчно, за да стигне до полуфиналите след контролирано представяне, докато вървяха към победата

Но когато изглеждаше сякаш Юнайтед беше победен, Антони се засили, за да вкара първия си гол от повече от година на "Олд Трафорд"

Бразилецът, който се бореше за игрово време и форма през последните месеци, впечатли след като влезе като резерва

Юнайтед трябваше да го спечели в редовното време, но Маркъс Рашфорд отхвърли огромен шанс, преди да вдигне лицето си към небесата

В края на полувремето на продълженията обаче Ливърпул отново поведе. Голът беше каталог от нещастия за Юнайтед. Елиът нанесе силен и точен удар от границата на наказателното поле, но Онана го покри. Кристиан Ериксен се хвърли към него, за да се опита да го блокира, но успя само да го отклони. Топката мина през краката на Хари Магуайър и Онана, с грешен крак, не можа да се върне на земята и топката премина покрай него в ъгъла.

Енергията на Юнайтед изглеждаше да се изпари. Ливърпул внезапно отново доминираше, но въпреки това Юнайтед не искаше да легне. Осем минути преди края Нунес даде топката на Мактоминей в собствената си половина и въпреки че отчаяно се опита да изкупи грешката си, не успя да го хване.

Мактоминей пристъпи напред и пусна топката по пътя на Рашфорд. Рашфорд се натъкна на него в района на Ливърпул и го помете за първи път покрай Келехър. На лицето му се изписаха и облекчение, и радост. Ливърпул бяха бесни на Нунес.

Харви Елиът си помисли, че е поразил победителя, след като ударът му се отклони от Кристиан Ериксен в първото полувреме на продълженията

Рашфорд направи 3-3 късно в продълженията, като завърши спокойно, след като Ливърпул даде топката на Мактоминей в собствената му половина

Диало предизвика бурни празненства на "Олд Трафорд", след като отбеляза за да изведе домакините с 4-3 в последните секунди на продълженията

Голмайсторът беше показан с втори жълт, след като свали фланелката си по време на празненствата и получи заповедите си за марширане

Олд Трафорд беше агор. Атмосферата пукаше и бучеше. Рашфорд се втурна към друга централна топка пет минути преди края и пусна пас към Мактоминей, който нахлу в зоната. Мактоминей се хвърли към него и се опита да го насочи вътре в гредата, но той се претърколи съвсем широко. дойде експлозията. Световният шампион по бокс в тежка категория Тайсън Фюри беше в режисьорската ложа и през по-голямата част от следобеда изглеждаше, че звукът от камбанен звън не е за него. Когато Юнайтед изостана, се усети, че камбаната бие за мениджъра на Юнайтед. Но тогава Ten Hag се изкачи от платното.